Hirdetés – 2024.10.13.

Szentmisék: Zrínyi u. 3: hétfőn, szerdán és pénteken 18:00; kedden, csütörtökön és vasárnap 8:00. A templomban szombaton 17:00, vasárnap 11:00. Dusnokpustán szombat délután 15:30.

10. 13. Vas. 28. évk Gogolya Józsefné Terike 96. születésnapjára;T. Ferenczi Imre, Nyeső Irén és gyermekeik Imre és József elhunytakért

10. 14. Hétfő 9:30 Tem. szm, 10:30:Tem. Dusnok Bodolai Györgyné Szt. I. Kallixtusz Pp, v, e.

10. 15. Kedd A Jézusról n. (Avilai) Szt. Tezér sz. egyh. t.

10. 16. Szerda Szt. Hedvig szerz. Alacoque Szent Margit sz.

10. 17. Csütörtök Antiochiai Szent Ignác pp. v. E

10. 18. Péntek 11: Tem. Sp. sírtól Hankó Ágnes; Szent Lukács evangélista Ü

10. 19. Szombat 15:30: Dusnok szm. De Brébeuf Szt. János, Jogues Szt. Izsák áp. és társ. É-am. v,e,, Keresztes Szt. Pál áp.e

10. 20. Vas. 29. évk János elhunyt férjért 14. évf.; Kazai Lászlóné Piroska 4. évf. elhunyt feleség szülő

A kazincbarciaki Szalézi Szent Ferenc Gimnázium nyolcosztályos gimnáziumi osztályt indít a 2025/26-os tanévben. A részletekről az iskola honlapján, valamint Facebook és Instagram oldalán közölnek információkat, illetve szülői értekezletre hívják az érdeklődőket: 2024. okt. 16 (szerda) 17 órára a Don Bosco Sportcsarnok konferenciatermébe. Indulnak a hat-, öt-, és négy évfolyamos osztályok is. Az eziránt érdeklődő szülők számára okt. 15-én 17 órakor szülői értekezlet ugyanott.

Szerdán 16 órától elsőáldozásra, 17 órától bérmálkozásra felkészítés a Zrínyi úti épületben. Érsek úr dec. 1-ig kéri az egyházközségtől a jelentkezést azoktól, akik tavasszal szeretnének bérmálást.

A Bányai Református Gyülekezetben okt. 20. 9 óra: Polgármester áldás kérése.

15 órától a Muzsikáló Templomok sorozat Hálakoncertje lesz. 26-án 18 órától Jótékonysági vacsoraest. Belépő 7000 Ft/fő, gyerekeknek 4000 Ft/fő. Mielőbb jelentkezést kér Jelényiné Olgi 20-292-8823.

Ferenc pápa „A remény nem csal meg” kezdetű bullával. „A remény zarándokai” mottóval hirdette meg a 2025-ös szentévet, mely idén december 24-én, a Szent Péter bazilika szent kapujának megnyitásával veszi kezdetét. Használjuk ki ezt a nagy kegyelmi lehetőséget egyházmegyénk lelki megújulásának útján!

A héten kapott körlevélben érsek úr írja, hogy legutóbb 2019-ben került sor az egyházközségi képviselő testületek megújítására. A tagok kinevezése öt év időtartamra szólt, ezért az ő megbízatásuk rövidesen lejár. Ennek értelmében szükségessé vált a képviselő testületek néhány kiemelt szempontok szerinti megújítása:
1. Minden plébániának legyen képviselőtestülete.
2. A filiák is válasszanak a plébániákra vonatkozó előírásoknak megfelelően 6 főből álló képviselő testületet.
3. A képviselő testület létszáma lehetőleg elérje a 12 főt.
4. A választásra jelölt, valamint a plébános által kinevezett tagok azok lehetnek, akik teljes közösségben vannak az Egyházzal, az adott plébánia közösségének életében tevékenyen részt vesznek, már betöltötték a 16. életévüket, de még nincsenek 70 évesek, valamint előre jelzik, hogy szívesen részt vesznek az évi legalább 4 képviselő testületi ülésen. Egy családból egy fő lehet tagja a képviselő testületnek.
5. Érsek úr nov. 3-ra írja a jelölés elindítását, de nálunk nincs előesti szentmise, problémás a plébániára történő felhozás is, ezért a következő vasárnap okt. 20-án indítom el a jelölést.
6. Az új képviselő testület tagjai december 1-jén, Advent első vasárnapján, szentmise keretében tegyék le az ilyenkor szokásos esküt.
7. Az egyházközségi képviselő testület önállósága érdekében kérem, hogy a megválasztandó testületi tagok közé önkormányzati és országgyűlési képviselő ne kerüljön beválasztásra.